Brousící automat Helios LUX

Helios Lux je nejrychlejším a nejefektivnějším leštícím automatem na desky na současném trhu. Jeho pevná konstrukce, která si své vlastnosti uchovává po mnoho let, je zhotovena z nerez oceli, včetně kotvicích šroubů. Stroj má automatickou výměnu nástrojů.

Dokáže vybrousit/vyleštit širokou škálu materiálů, které se běžně zpracovávají v kamenických provozech (mramor, žula, onyx, quartz...) a to ve zcela automatickém režimu, bez ručního zásahu.

Pracovní hlava, vyvinutá speciálně pro tento stroj, umožňuje dosáhnout konstantního přítlaku a to i na deskách, které nejsou perfektně rovné, což snižuje spotřebu brusiva až o 50 %. Samozřejmostí je práce na více deskách najednou, rozličných tvarem i tloušťkou, v rámci jednoho naprogramování. Integrovaný X-Touch software a systém fotokamery zavěšené nad strojem, která vložené desky oskenuje, je programování leštícího cyklu a jeho provedení velmi snadné, intuitivní a rychlé.
Xtouch je softare, který činí programování leštění velmi jednoduchým. Nabízí mnoho funkcí pro kompletní automatizaci práce. Díky tomu lze proces přizpůsobit každému materiálu.

KOMPLETNÍ POPIS KE STAŽENÍ ZDE

Celkové rozměry 5400x3250x2450 mm
Pracovní plocha 3300(x) x 1990(y) x 325(z) mm
Obviklý průměr nástroje 250 mm
Motor 7,5 kW
Rychlost pojezdu osy X 35 m/min
Rychlost pojezdu osy Y 20 m/min
Rychlost pojezdu osy Z 15 m/min
Pracovní stůl 3300x2000 mm
Celkový příkon 10 kW
Otáčky 0 - 2400/min

Stránky výrobce HELIOS