Lanová pila MEM Profilling

GRANI ROC

AUTOMATICKÁ JEDNOLANOVÁ PILA NA DĚLENÍ A PROFILOVÁNÍ KAMENE
MODEL: MEM–PROFILING

Image 2

Pila MEM PROFILING od španělské společnosti GRANI ROC (která je součástí skupiny HEDISA GROUP) je určena na přesné řezání desek a profilových kusů z bloků především přírodních ale i syntetických materiálů.
Stroj je mobilní a všechny jeho pohyby jsou řízeny z CNC ovládacího panelu. Právě CNC řízení a automatizace všech systémů stroje spolu s faktem, že je stroj mobilní, činí z něj stroj velmi všestranný a efektivní vzhledem k úsporám času při penkování . Rovněž nastavování tloušťky desek a tvarů je velmi jednoduché a rychlé.

POPIS STROJE:

-      Stroj slouží k automatickému řezání desek, zarovnání bloků a profilování za pomoci dvou numericky řízených os a motorových pomocných kladek pro přibližování a polohování lana během řezu.
-      Požadovaná práce se programuje přes výkres vytvořený v CAD-CAM softwaru dodaného se strojem, nebo přímým zadáním dat do numerického systému stroje.
-      Jakmile byl soubor s profilem vložen do panelu stroje, je možno dále upravovat parametry jako jsou řezná rychlost nebo obvodová rychlost lana .
-      Program uchovává v paměti již vytvořenou profilovou práci pro další budoucí opakování.
-      Mostová konstrukce a sloupy stroje jsou zhotoveny z válcované ocele. Všechny povrchy součástí, které jsou ve vzájemném kontaktu jsou strojově opracované a je tak garantována vysoká přesnost při motování stroje I při jeho používáníl.
-      Všechny ocelové součásti konstrukce jsou opatřeny finální povrchovou úpravou, zahrnující důkladné vyčištění a odmaštění, a následnou ochrannou vrstvu a nátěr. Tato pečlivá povrchová úprava zvyšuje trvanlivost stroje, který pracuje v agresivních pracovních a často i povětrnostních podmínkách.
-      Hlavní převodový motor je umístěn přímo na hlavním hnacím kole, a je řízen elektronickým frekvenčním měničem – invertorem, který umožňuje použít progresivní lineární rychlost lana a její nastavování tak, aby bylo optimalizováno chování lana v řezu.
-      Napínání lana se děje pneumaticky a automaticky s indikací přetržení lana.
-      Stroj má elektrický systém pro přibližování pomocných vodicích kladek pro volbu šířky řezání tak, aby byl redukován co nejvíce průhyb lana a aby tak bylo dosaženo maximální rychlosti a přesnosti.
-      Všechna kola – jak hnací a napínací, tak pomocná vodicí kola jsou opatřeny gumovou vystýlkou, nutnou pro dosažení potřebného tahu. Tuto gumovou vystýlku je možno snadno vyměnit po jejím opotřebení.
-      Stroj je vybaven automatickým chlazením lana s ukazatelem konstantního tlaku vody. Tento systém zastaví stroj v případě nedostatku vody, tím chrání lano a zabraňuje poškození stroje.
-      Všechny pohyblivé šrouby jsou zakrytované , aby se k nim nedostal prach ani voda. 
-      Stroj má automatický mazací systém, který vstřikuje mazací tekutinu ke všem kritickým částem stroje, a tak napomáhá jejich správné funkci a dlouhé životnosti.
-       Ovládací panel umístěný na straně obsahuje všechny poháněcí a ochranné komponenty a zařízení pro ovládání stroje a jeho bezpečnost. Všechny tyto komponenty jsou standardní, a proto je lze snadno sehnat a rychle opravit/vyměnit.
-       Intuitivní barevná dotyková obrazovka pro vkládání a upravování řezacích parametrů. Je umístěna na rameni tak, aby při zadávání parametrů bylo dobře vidět na blok.
-       Stroj je standardně dodáván s kolejemi 9 m, je však možné dodat delší koleje a nainstalovat na ně více než jeden stroj.
-       Součástí dodávky je mobilní kompresor nezbytný pro pneumatický systém napínání lana. 
Se strojem je dále dodáváno:  1 diamantové lano o délce 19,65 m.

GRANICAD V. 3.7 software
Tento software byl vyvinut vývojovým oddělením společnosti Grani Roc speciálně pro jejich lanové pily a profilové řezání.
Použití tohoto programu má následující výhody:
-        Snadné zhotovení výkresu profilové práce.
-        Konvertuje automaticky soubory z jiného softwaru *.dxf (CAD/CAM) do numerického jazyka stroje (ISO kód).
-        Poskytuje simulaci na obrazovce dráhy lana.

KOMPLETNÍ POPIS ZDE 

TECHNICKÁ DATA:

Pracovní šířka u vertikálního řezu            3800 mm
Pracovní šířka u horizontálního řezu        1800 mm
Maximální řezná výška                            2000 mm
Rychlost pojezdu stroje                0 – 3000 mm/min
Rychlost otáčení lana                            0 – 40 m/s
Délka lana                                                19,65 m
Celková šířka stroje                                 9500 mm
Celková výška stroje                                4800 mm
Celková délka stroje                            koleje + 2 m
Celková váha stroje                                   7500 kg
Výkon hlavního motoru                               15 kW
Celkový nainstalovaný příkon                      20 kW
Elektrické připojení                         3 x 380V+T+N
Průměr hlavních kol                               2000 mm
Připojení vody                                              1“ G
Požadovaný průtok vody    20 l/min., při tlaku 4 bar

Stránky výrobce  GRANI ROC (GRUPO HEDISA)