Mostová pila IRGRADEX PJ600

Tento produkt již není k dispozici

IRGRADEX  PJ 600


Technický popis stroje :
Ø 400 – Ø 600 s motorem 7,5 kW, Ø 800 s motorem 11 kW.
Formátovací pila je stroj mostové svařované konstrukce pro řezání kamenných desek nebo malých bloků na libovolný rozměr. Pro přesnost řezání je pila vybavena kruhovým vedením kladek mostu a pracovním pojezdem vozu po frézovaných vedeních na mostu. Stroj je vybaven elektrickým zdvihem kotouče přes trapézový závit . Dále je pila vybavena dvěma elektrickými pomocnými pohony pro pojezd mostu a pro pojezd vozu s kotoučem, který je zároveň možno plynule regulovat.
Dodávaný otočný stůl s blokováním po 90 stupních dovoluje bez dodatečného ustavování řezat materiál pod pravým úhlem.
Dva druhy práce
1.      Ruční ovládání všech pohybů pily pomocí tlačítek na ovládací skříni .
2.      Automatické ovládání pily – spočívá v tom, že se pomocí koncových spínačů nastaví délka řezu a velikost klesání kotouče a stroj postupně přeřízne materiál do konce, vyjede z materiálu , zvedne se do horní polohy a vypne se motor. Operátor po dobu tohoto řezání může provádět jinou práci.
Pro urychlení práce a zvětšení funkčnosti stroje je stroj vybaven
1.      Sklápěním kotouče do 45 stupňů .
2.      Regulátorem rychlosti řezání - umožňuje regulovat plynule rychlost řezání od 0 do max. což dovoluje optimalizovat řezné podmínky v závislosti na materiálu a na použitém kotouči
3.      Stroj je možno vybavit laserovým zaměřovačem a nebo plným automatem (zadání rozměrů následných řezů a plně automatické nařezání).

Funkčnost , jednoduchost obsluhy , rychlost a kvalita řezání , nízká náročnost na energii i prostorová nenáročnost (cca 4500 x 5000 mm) – možno též s výrobcem dohodnout jiné rozměry), nízká cena v které je již zahrnuta montáž a zprovoznění u klienta a záruka 12 měsíců dělají z této pily stroj, který je téměř nezbytný v každém kamenictví.