O nás – trocha historie

Společnost DIA-HK s.r.o. byla založena již v roce 1999 dvěma společníky, kteří již v té době měli několikaleté zkušenosti v oboru. Cílem společnosti je nabídnout zákazníkům řešení, které pro svou výrobu v oboru kamenoprůmyslu hledají a tím byl také ovlivněn výběr našich obchodních partnerů. Během let společnost získala zastoupení předních výrobců strojů a nástrojů pro zpracování kamene z Itálie, Polska, Španělska.

Stroje prodáváme od roku 2000 a vybavili jsme spousty kamenických závodů moderními technologiemi včetně CNC pil a CNC obráběcích strojů, ale i jednoduchými a nenáročnými zařízeními, která usnadňují náročnou práci kameníkům. Brzy po založení přibyla dílna na renovaci kotoučů, která je schopna nabídnout kromě renovací a oprav i výrobu kotoučů nových.

Za tím účelem společnost disponuje skladem segmentů a těl pro širokou nabídku průměrů a typů kotoučů. Stejně tak nabízí i renovaci vrtáků a dalších diamantových nástrojů. Samozřejmostí je následný servis a poradenství ve všech našich činnostech.