CNC HELIOS CUT 500 - 5-osá pila

 Zastupujeme předního italského výrobce CNC strojů, společnost HELIOS AUTOMAZIONI. Tento výrobce nabízí kompletní škálu CNC strojů včetně vlastního softwaru, od klasických 3D obráběcích center a CNC mostových pil, až po specializované stroje určené pro konkrétní typy práce, jako např. sochařské objekty, gravírování písma, laserové nebo mechanické gravírování obrázků a motivů podle předlohy, pískování atd.
Společnost funguje od r. 2001 a díky neustálému vývoji možností CNC strojů se stává známou nejen v Itálii. Klade důraz na kvalitu provedení a proto poskytuje 2-letou záruku a poradenství na prodané stroje.
Díky vlastnímu softwaru GALAXY STONE, který je jednoduchým 2D/3D CAD softwarem, se může každý uživatel naučit stroj programovat a troufnout si tak na výrobky, které by bez takového pomocníka nezvládl.

HELIOS CUT 500

Helios Cut 500 je mostová pila s 5 interpolovanými osami, rychlá a maximálně přesná.
Image 3

Byla vyvinuta na přesné řezání nejen přírodních materiálů, ale také materiálů typu Lapitec, Dekton, keramika a technický kámen. Je vyjímečná mimo jiné tím, že je postavena z nerezové monolitické konstrukce. Výhody jsou zřejmé – odolnost proti korozi a tím vysoká životnost celého stroje
Image 11

Pila má jak ruční, tak plně automatické funkce, jelikož je vybavena pokročilým softwarem, který umožňuje provádění nejrůznějších zakázek. Nejčastěji bývá využívána pro řezání vícenásobných lineárních řezů oběma směry, řezání pro spojování hran pod 45°, obecně pro řezání kuchyňských a koupelnových desek, kalibraci tloušťky desky, různé dekorativní strukturální povrchy (obklady), tvarové a obloukové řezání,
Image 6

profilování, šikmé řezání pod jakýmkoliv úhlem, vyřezávání otvorů vč. pomocných řezů pro usnadnění zvedání hotového výrobku, řezání podle šablon atd. Integrovaný software Helios X-touch je uživatelsky nenáročný a intuitivní, umí pracovat s foto- kamerou, která slouží jako skener desek a čtečka šablon, a následná práce je tedy výsledkem několika kliknutí.
Image 8 KOMPLETNÍ POPIS ZDE 

Celkové rozměry: 5400x3250x2700 mm
Pracovní plocha: 3420(x) x 2090(y) x 320(z) mm
Rotace osy „A“: od 45˚ do 90˚ (možno od 0˚ do 90˚)
Rotace osy „W“: od 0˚ do  (bezlimitu)
Max. průměr kotouče: 500 mm
Min. průměr kotouče: 350 mm
Motor: 11,8 kW 
Rychlost pojezdu osy X: 30 m/min
Rychlost pojezdu osy Y: 20 m/min
Rychlost pojezdu osy Z: 12 m/min
Pracovní stůl: 3300x2000 mm
Max.hloubka řezání:  130 mm
Otvor kotouče: 50 mm
Celkový příkon: 18 kW
Otáčky: 0 - 2800/min
Váha: 4000 kg
Spotřeba vody: 20 l/min

Stránky výrobce  HELIOS