Lanová dělící pila MEM–2000

 Dělící jednoduchá lanová pila předního španělského výrobce GRANI ROC, člena skupiny HEDISA. Tato společnost je dodavatelem lanových pil a lan pro projekt dostavby slavné katedrály Sagrada Familia v Barceloně. Jak pily, tak lana, jsou vyráběny ve výrobním závodu v Leonu. Lanová pila je dodávána buď v mobilní verzi = MEM, nebo pevné verzi s pohyblivým stolem = MEB. Výhodou mobilní verze, kde celý stroj je na kolejích (libovolné délky) a jeho pohyb po kolejích je numericky řízen, je:
- operace spojené s manipulací s blokem mohou být prováděny, zatímco pila řeže jiný blok
- při nakládání/vykládání bloku na stůl může uživatel pevné verze MEB při neopatrné manipulaci poškodit pohyblivý systém stolu, což u mobilního stroje nehrozí.
Tento pohyblivý systém je velmi často výrobcem dodáván do zemí, kde je velký tlak na produktivitu a má smysl právě u pily na dělení bloku, kde bývá největší tlak na rychlost práce.  

GRANI ROC

AUTOMATICKÁ MOBILNÍ JEDNOLANOVÁ PILA NA DĚLENÍ BLOKŮ
MODEL: MEM–2000

Image 2

MEM-2000 lanová pila je určena k zarovnávání bloků a řezání desek. Mobilní proto, že umožňuje řezat vertikálně i horizontálně – díky pohybu stroje a příslušenství určenému pro horizontální řezání, což přináší vyšší produktivitu, protože odpadají časy nutné pro manipulaci s blokem, jako je tomu u klasických pevných strojů. Ve stejné cenové kategorii je nabízen i tento klasický systém pevného stroje a pohyblivého stolu - verze MEB. 

POPIS STROJE:

–        Mostová konstrukce a sloupy stroje jsou zhotoveny z válcované oceli. Všechny povrchy součástí, které jsou v kontaktu jsou strojově opracované a je tak garantována vysoká přesnost při montování stroje a také při jeho používání.
–        Všechny ocelové součásti konstrukce jsou opatřeny finální povrchovou úpravou, zahrnující důkladné vyčištění a odmaštění, pokovování a následný ochranný nátěr. Tato pečlivá povrchová úprava zvyšuje trvanlivost stroje, který pracuje v agresivních pracovních a často i podnebních podmínkách.
–        Hlavní převodový motor je umístěn přímo na hlavním kole, a je řízen elektronickým frekvenčním měničem – invertorem, který umožňuje použít progresivní lineární rychlost lana a její nastavování tak, aby bylo optimalizováno chování lana v řezu.
–        Napínání lana se děje pneumaticky a automaticky s indikací přetržení lana. Stroj automaticky hlídá posun do řezu a automaticky ho přizpůsobuje optimálnímu napnutí lana, čímž zabraňuje možnému přetržení a optimalizuje výkon.
–        Všechna kola - jak hnací a napínací, tak pomocná vodicí kola jsou opatřeny gumovou vystýlkou, nutnou pro dosažení potřebného tahu. Tuto gumovou vystýlku je možno snadno vyměnit po jejím opotřebení.
–        Stroj je vybaven automatickým chlazením lana s ukazatelem konstantního tlaku vody. Tento systém zastaví stroj v případě nedostatku vody, tím chrání lano a zabraňuje poškození stroje.
–        Všechny pojezdové šrouby jsou zakrytované, aby se k nim nedostal prach ani voda.
–        Stroj má automatický mazací systém, který vstřikuje mazací tekutinu ke všem kritickým částem stroje, a tak napomáhá jejich správné funkci a dlouhé životnosti .
–        Ovládací panel je umístěn na boku stroje a pohybuje se s ním. Obsahuje všechny poháněcí a ochranné komponenty a zařízení pro ovládání stroje a jeho bezpečnost. Všechny tyto komponenty jsou standartní, a proto je lze snadno sehnat a rychle opravit/vyměnit.
–        Barevná dotyková obrazovka pro vkládání všech potřebných parametrů s intuitivním ovládáním. Je umístěna na rameni tak, aby při programování bylo dobře vidět na celý blok.
–        Stroj je dodáván s 9 m dlouhými kolejemi. Je možné dodat koleje delší a nainstalovat na ně více než jeden stroj.
–        Stroj je dodáván s vlastním kompresorem, potřebných pro napínání lana.
–        Součástí dodávky jsou dále: spojovací kleště, řezací nůžky, 50 ks spojek,

1 diamantové lano.

KOMPLETNÍ POPIS ZDE

TECHNICKÁ DATA:

Pracovní šířka u vertikálního řezu            4000 mm
Pracovní šířka u horizontálního řezu        3200 mm
Maximální řezná výška                            2000 mm
Rychlost pojezdu stroje                0 – 3000 mm/min
Rychlost otáčení lana                            0 – 40 m/s
Délka lana                                                19,75 m
Celková šířka stroje                                 9000 mm
Celková výška stroje                                5000 mm
Celková délka stroje                            koleje + 2 m
Celková váha stroje                                   7000 kg
Výkon hlavního motoru                               15 kW
Celkový nainstalovaný příkon                      22 kW
Elektrické připojení                         3 x 380V+T+N
Průměr hlavních kol                               2000 mm
Připojení vody                                              1“ G
Požadovaný průtok vody    20 l/min., při tlaku 4 bar

PROGRAMOVÁNÍ PRACOVNÍCH CYKLŮ:

- Počet řezů
- Vzdálenost mezi 2 řezy
- Zobrazení vybraných parametrů na obrazovce
- Rychlost posunu lana do řezu
- Rychlost otáčení lana
- Čekací čas na konci každého řezu 
- Průměr lana pro dosažení přesné tloušťky řezané desky

Stránky výrobce  GRANI ROC (GRUPO HEDISA)