Lanová pila MEM/MEB Profilling

 2D profilovací lanová pila předního španělského výrobce GRANI ROC, člena skupiny HEDISA. Tato společnost je dodavatelem lanových pil a lan pro projekt dostavby slavné katedrály Sagrada Familia v Barceloně. Jak pily, tak lana, jsou vyráběny ve výrobním závodu v Leonu. Lanová pila je dodávána buď v mobilní verzi = MEM, nebo pevné verzi s pohyblivým stolem = MEB. Výhodou mobilní verze, kde celý stroj je na kolejích a jeho pohyb je numericky řízen, je :
 - operace spojené s manipulací s blokem mohou být prováděny, zatímco pila řeže jiný blok.
- při nakládání/vykládání bloku na stůl, může uživatel pevné verze MEB při neopatrné manipulaci poškodit pohyblivý systém stolu, což u mobilního stroje nehrozí.
Bloky se u pohyblivé verze dávají buď na zem, podložené trámy nebo kusy kamene, nebo na kovové palety či platformu dodávanou také výrobcem.   Tento pohyblivý systém je velmi často výrobcem dodáván do zemí, kde je velký tlak na produktivitu. Nabízí se také pro lanové pily na dělení bloků, kde bývá největší tlak na rychlost práce.

GRANI ROC

AUTOMATICKÁ JEDNOLANOVÁ PILA NA DĚLENÍ A PROFILOVÁNÍ KAMENE
MODEL: MEM–PROFILING

Image 2

Pila MEM PROFILING od španělské společnosti GRANI ROC (která je součástí skupiny HEDISA GROUP) je určena na přesné řezání desek a profilových kusů z bloků především přírodních ale i syntetických materiálů.
Stroj je mobilní a všechny jeho pohyby jsou řízeny z CNC ovládacího panelu. Právě CNC řízení a automatizace všech systémů stroje spolu s faktem, že je stroj mobilní, činí z něj stroj velmi všestranný a efektivní vzhledem k úsporám času při penkování . Rovněž nastavování tloušťky desek a tvarů je velmi jednoduché a rychlé. Ve stejné cenové kategorii je 2D profilovací lanový stroj dodáván i v pevné verzi s pohyblivým stolem - MEB.

POPIS STROJE:

-      Stroj slouží k automatickému řezání desek, zarovnání bloků a profilování za pomoci dvou numericky řízených os a motorových pomocných kladek pro přibližování a polohování lana během řezu.
-      Požadovaná práce se programuje přes výkres vytvořený v CAD-CAM softwaru dodaného se strojem, nebo přímým zadáním dat do numerického systému stroje.
-      Jakmile byl soubor s profilem vložen do panelu stroje, je možno dále upravovat parametry jako jsou řezná rychlost nebo obvodová rychlost lana .
-      Program uchovává v paměti již vytvořenou profilovou práci pro další budoucí opakování.
-      Mostová konstrukce a sloupy stroje jsou zhotoveny z válcované ocele. Všechny povrchy součástí, které jsou ve vzájemném kontaktu jsou strojově opracované a je tak garantována vysoká přesnost při motování stroje I při jeho používáníl.
-      Všechny ocelové součásti konstrukce jsou opatřeny finální povrchovou úpravou, zahrnující důkladné vyčištění a odmaštění, a následnou ochrannou vrstvu a nátěr. Tato pečlivá povrchová úprava zvyšuje trvanlivost stroje, který pracuje v agresivních pracovních a často i povětrnostních podmínkách.
-      Hlavní převodový motor je umístěn přímo na hlavním hnacím kole, a je řízen elektronickým frekvenčním měničem – invertorem, který umožňuje použít progresivní lineární rychlost lana a její nastavování tak, aby bylo optimalizováno chování lana v řezu.
-      Napínání lana se děje pneumaticky a automaticky s indikací přetržení lana.
-      Stroj má elektrický systém pro přibližování pomocných vodicích kladek pro volbu šířky řezání tak, aby byl redukován co nejvíce průhyb lana a aby tak bylo dosaženo maximální rychlosti a přesnosti.
-      Všechna kola – jak hnací a napínací, tak pomocná vodicí kola jsou opatřeny gumovou vystýlkou, nutnou pro dosažení potřebného tahu. Tuto gumovou vystýlku je možno snadno vyměnit po jejím opotřebení.
-      Stroj je vybaven automatickým chlazením lana s ukazatelem konstantního tlaku vody. Tento systém zastaví stroj v případě nedostatku vody, tím chrání lano a zabraňuje poškození stroje.
-      Všechny pohyblivé šrouby jsou zakrytované , aby se k nim nedostal prach ani voda. 
-      Stroj má automatický mazací systém, který vstřikuje mazací tekutinu ke všem kritickým částem stroje, a tak napomáhá jejich správné funkci a dlouhé životnosti.
-       Ovládací panel umístěný na straně obsahuje všechny poháněcí a ochranné komponenty a zařízení pro ovládání stroje a jeho bezpečnost. Všechny tyto komponenty jsou standardní, a proto je lze snadno sehnat a rychle opravit/vyměnit.
-       Intuitivní barevná dotyková obrazovka pro vkládání a upravování řezacích parametrů. Je umístěna na rameni tak, aby při zadávání parametrů bylo dobře vidět na blok.
-       Stroj je standardně dodáván s kolejemi 9 m, je však možné dodat delší koleje a nainstalovat na ně více než jeden stroj.
-       Součástí dodávky je mobilní kompresor nezbytný pro pneumatický systém napínání lana. 
Se strojem je dále dodáváno:  1 diamantové lano o délce 19,65 m.

GRANICAD V. 3.7 software
Tento software byl vyvinut vývojovým oddělením společnosti Grani Roc speciálně pro jejich lanové pily a profilové řezání.
Použití tohoto programu má následující výhody:
-        Snadné zhotovení výkresu profilové práce.
-        Konvertuje automaticky soubory z jiného softwaru *.dxf (CAD/CAM) do numerického jazyka stroje (ISO kód).
-        Poskytuje simulaci na obrazovce dráhy lana.

KOMPLETNÍ POPIS ZDE 

TECHNICKÁ DATA:

Pracovní šířka u vertikálního řezu            3800 mm
Pracovní šířka u horizontálního řezu        1800 mm
Maximální řezná výška                            2000 mm
Rychlost pojezdu stroje                0 – 3000 mm/min
Rychlost otáčení lana                            0 – 40 m/s
Délka lana                                                19,65 m
Celková šířka stroje                                 9500 mm
Celková výška stroje                                4800 mm
Celková délka stroje                            koleje + 2 m
Celková váha stroje                                   7500 kg
Výkon hlavního motoru                               15 kW
Celkový nainstalovaný příkon                      20 kW
Elektrické připojení                         3 x 380V+T+N
Průměr hlavních kol                               2000 mm
Připojení vody                                              1“ G
Požadovaný průtok vody    20 l/min., při tlaku 4 bar

Stránky výrobce  GRANI ROC (GRUPO HEDISA)